Omron Automation & Safety R88M-GP10030H-BO
R88M-GP10030H-BO picture photo
Mfg. Part Number
R88M-GP10030H-BO
Brief Description
MOTOR SERVO AC BK INC OS 100W
Datasheet Download
R88M-GP10030H-BO.pdf
Availability of R88M-GP10030H-BO
QUANTITY
R88M-GP10030H-BO Order Process
Ship out your order
Specifications of R88M-GP10030H-BO
Internal Part NumberEIS-R88M-GP10030H-BO
TypeServo AC
Voltage - Rated200VAC
RPM3000 RPM
Diameter - Body2.36" (60.00mm)
Diameter - Shaft0.315" (8.00mm)
Length - Shaft and Bearing0.984" (25.00mm)
Mounting Hole Spacing2.76" (70.00mm)
FeaturesBrake, Incremental Encoder, Oil Seal
Termination StyleConnector on Wire Leads
Torque - Running (oz-in / mNm)45.3 / 320
Voltage Range-
Power (Watts)100W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R88M-GP10030H-BO
Related LinksR88M-GP1, R88M-GP10030H-BO Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
R88M-GP10030H-BO Details Description
Related parts for R88M-GP10030H-BO
CONN HEADER .100" 42POS DUAL TIN datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 3/8-24UNF 1-5V datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
BOX S STEEL NATURAL 48"L X 36"W datasheet.pdf
RES SMD 15.4K OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
IC TXRX RS232 250KBPS SD 16-SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 8.2UF 5% 60V AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 24.576MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 3.3V 8W datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf