Omron Automation & Safety R88M-GP10030T-B
R88M-GP10030T-B picture photo
Mfg. Part Number
R88M-GP10030T-B
Manufacturer
Product Category
Motors - AC, DC
Brief Description
MOTOR SERVO AC ABS BK 100W 200V
Datasheet Download
R88M-GP10030T-B.pdf
Availability of R88M-GP10030T-B
QUANTITY
R88M-GP10030T-B Order Process
Ship out your order
Specifications of R88M-GP10030T-B
Internal Part NumberEIS-R88M-GP10030T-B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Motors, Solenoids, Driver Boards/Modules
FamilyMotors - AC, DC
SeriesOMNUC G
TypeServo AC
Voltage - Rated200VAC
RPM3000 RPM
Diameter - Body2.36" (60.00mm)
Diameter - Shaft0.315" (8.00mm)
Length - Shaft and Bearing0.984" (25.00mm)
Mounting Hole Spacing2.76" (70.00mm)
FeaturesAbsolute Encoder, Brake
Termination StyleConnector on Wire Leads
Torque - Running (oz-in / mNm)45.3 / 320
Torque - Starting (oz-in / mNm)-
Torque - Stall (oz-in / mNm)-
Gear Reduction RatioNone
Voltage Range-
Power (Watts)100W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R88M-GP10030T-B
Related LinksR88M-GP, R88M-GP10030T-B Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
R88M-GP10030T-B Details Description
Related parts for R88M-GP10030T-B
CAP CER 0.1UF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 22K OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 500V 1111 datasheet.pdf
IC ADC DUAL 12BIT 5MSPS 16TSSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 250V 76A TO-220 datasheet.pdf
RES 750 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN CRIMP CONTACT PIN 14 AWG datasheet.pdf
CAP POLYMER HYB 82UF 20% 16V SMD datasheet.pdf