Omron Automation & Safety R88M-K10030T-BOS2
R88M-K10030T-BOS2 picture photo
Mfg. Part Number
R88M-K10030T-BOS2
Brief Description
MOTOR SERVO AC ABS BK K OS 100W
Datasheet Download
R88M-K10030T-BOS2.pdf
Availability of R88M-K10030T-BOS2
QUANTITY
R88M-K10030T-BOS2 Order Process
Ship out your order
Specifications of R88M-K10030T-BOS2
Internal Part NumberEIS-R88M-K10030T-BOS2
TypeServo AC
Voltage - Rated230VAC
RPM3000 RPM
Diameter - Body1.57" (40.00mm)
Diameter - Shaft0.339" (8.60mm)
Length - Shaft and Bearing0.984" (25.00mm)
Mounting Hole Spacing1.81" (46.00mm)
FeaturesAbsolute Encoder, Brake, Key, Oil Seal
Termination StyleConnector
Torque - Running (oz-in / mNm)45.3 / 320
Voltage Range-
Power (Watts)100W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R88M-K10030T-BOS2
Related LinksR88M-K10, R88M-K10030T-BOS2 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
R88M-K10030T-BOS2 Details Description
Related parts for R88M-K10030T-BOS2
CAP FILM 5600PF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
IC DRVR LATCH 8BIT PAR IN 24SOIC datasheet.pdf
FUSE 1.25A 600V TELELINK W/CLIP datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 600V 5A TO252-3 datasheet.pdf
TERM BLOCK 2POS HORIZ 5.08MM T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
IVS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN 20' RPSMA-MALE TO N-MALE datasheet.pdf
BOX HEADER, 0.050 40 POS datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 14POS DUAL SMD datasheet.pdf