Omron Automation & Safety R88M-W1K815T-B
R88M-W1K815T-B picture photo
Mfg. Part Number
R88M-W1K815T-B
Brief Description
MOTOR SERVO AC ABS BK 1.8KW 200V
Datasheet Download
R88M-W1K815T-B.pdf
Availability of R88M-W1K815T-B
QUANTITY
R88M-W1K815T-B Order Process
Ship out your order
Specifications of R88M-W1K815T-B
Internal Part NumberEIS-R88M-W1K815T-B
TypeServo AC
Voltage - Rated200VAC
RPM1500 RPM
Diameter - Body7.09" (180.00mm)
Diameter - Shaft1.38" (35.00mm)
Length - Shaft and Bearing3.11" (79.00mm)
Mounting Hole Spacing7.87" (200.00mm)
FeaturesAbsolute Encoder, Brake
Termination StyleConnector
Torque - Running (oz-in / mNm)1628.5 / 11500
Voltage Range-
Power (Watts)1.8kW
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R88M-W1K815T-B
Related LinksR88M-W1, R88M-W1K815T-B Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
R88M-W1K815T-B Details Description
Related parts for R88M-W1K815T-B
RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 4.5V datasheet.pdf
RES CHAS MNT 15 OHM 1% 25W datasheet.pdf
JUNCTION SHELL 68POS datasheet.pdf
CONN PLUG 190POS VERT .025 SMD datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 20V 10% 2312 datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 50V 20% 2917 datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 47UH SMD datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 27K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf