Omron Automation & Safety R88M-W20030H
R88M-W20030H picture photo
Mfg. Part Number
R88M-W20030H
Brief Description
MOTOR SERVO AC INC 200W 200V
Datasheet Download
R88M-W20030H.pdf
Availability of R88M-W20030H
QUANTITY
R88M-W20030H Order Process
Ship out your order
Specifications of R88M-W20030H
Internal Part NumberEIS-R88M-W20030H
TypeServo AC
Voltage - Rated200VAC
RPM3000 RPM
Diameter - Body2.36" (60.00mm)
Diameter - Shaft0.575" (14.60mm)
Length - Shaft and Bearing1.18" (30.00mm)
Mounting Hole Spacing2.76" (70.00mm)
FeaturesIncremental Encoder
Termination StyleConnector on Wire Leads
Torque - Running (oz-in / mNm)90.2 / 637
Voltage Range-
Power (Watts)200W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R88M-W20030H
Related LinksR88M-W, R88M-W20030H Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
R88M-W20030H Details Description
Related parts for R88M-W20030H
CAP TANT 1UF 16V 20% 0805 datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 2.6W AB 24TSSOP datasheet.pdf
LOCK NUT 1.614" BRASS PG29 datasheet.pdf
CAP CER 820PF 50V NP0 1812 datasheet.pdf
AMMETER 0-1000A LED PANEL MOUNT datasheet.pdf
CAP FILM 2200PF 5% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 6W 36-75VIN 24VOUT datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN RCPT 43POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN CABLE CLAMP INT SZ 21 M20 datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 10K OHM 10% 1012 datasheet.pdf
FIXED IND 4.7MH 26MA 70 OHM SMD datasheet.pdf