Omron Automation & Safety R88M-WP1K530T-W
R88M-WP1K530T-W picture photo
Mfg. Part Number
R88M-WP1K530T-W
Brief Description
MOTOR SERVO AC ABS WP 1.5KW 200V
Datasheet Download
R88M-WP1K530T-W.pdf
Availability of R88M-WP1K530T-W
QUANTITY
R88M-WP1K530T-W Order Process
Ship out your order
Specifications of R88M-WP1K530T-W
Internal Part NumberEIS-R88M-WP1K530T-W
TypeServo AC
Voltage - Rated200VAC
RPM3000 RPM
Diameter - Body4.72" (120.00mm)
Diameter - Shaft0.772" (19.60mm)
Length - Shaft and Bearing1.57" (40.00mm)
Mounting Hole Spacing5.71" (145.00mm)
FeaturesAbsolute Encoder, Waterproof
Termination StyleConnector on Wire Leads
Torque - Running (oz-in / mNm)675.5 / 4770
Voltage Range-
Power (Watts)1.5kW
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R88M-WP1K530T-W
Related LinksR88M-WP, R88M-WP1K530T-W Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
R88M-WP1K530T-W Details Description
Related parts for R88M-WP1K530T-W
RES SMD 54.9 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
COVER FOR S82J-50W datasheet.pdf
IC OPAMP VGA 168MHZ 14SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS VERT 7.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CAP CER 68PF 100V 5% BP 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 66POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 20V 20% 1206 datasheet.pdf
SENSOR PROX PNP 4.2MM 12-24VDC datasheet.pdf