Omron Automation & Safety R88M-WP20030T-W
R88M-WP20030T-W picture photo
Mfg. Part Number
R88M-WP20030T-W
Brief Description
MOTOR SERVO AC ABS WP 200W 200V
Datasheet Download
R88M-WP20030T-W.pdf
Availability of R88M-WP20030T-W
QUANTITY
R88M-WP20030T-W Order Process
Ship out your order
Specifications of R88M-WP20030T-W
Internal Part NumberEIS-R88M-WP20030T-W
TypeServo AC
Voltage - Rated200VAC
RPM3000 RPM
Diameter - Body3.15" (80.00mm)
Diameter - Shaft0.575" (14.60mm)
Length - Shaft and Bearing1.18" (30.00mm)
Mounting Hole Spacing3.54" (90.00mm)
FeaturesAbsolute Encoder, Waterproof
Termination StyleConnector on Wire Leads
Torque - Running (oz-in / mNm)90.2 / 637
Voltage Range-
Power (Watts)200W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R88M-WP20030T-W
Related LinksR88M-WP, R88M-WP20030T-W Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
R88M-WP20030T-W Details Description
Related parts for R88M-WP20030T-W
PATCHCORD 1/4" PURPLE 1FT datasheet.pdf
IC GATE AND 3CH 3-INP 14-SOIC datasheet.pdf
WRENCH COMBINATION 16MM 7.87" datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.2MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
RES 1.8K OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
HEX STANDOFF M2 NYLON 39MM datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
MICRO 51C S 24" WHT JACKS datasheet.pdf