Omron Automation & Safety R88M-WP40030T-BS1
R88M-WP40030T-BS1 picture photo
Mfg. Part Number
R88M-WP40030T-BS1
Brief Description
MOTOR SERVO AC ABS BK KEY 400W
Datasheet Download
R88M-WP40030T-BS1.pdf
Availability of R88M-WP40030T-BS1
QUANTITY
R88M-WP40030T-BS1 Order Process
Ship out your order
Specifications of R88M-WP40030T-BS1
Internal Part NumberEIS-R88M-WP40030T-BS1
TypeServo AC
Voltage - Rated200VAC
RPM3000 RPM
Diameter - Body3.15" (80.00mm)
Diameter - Shaft0.575" (14.60mm)
Length - Shaft and Bearing1.18" (30.00mm)
Mounting Hole Spacing3.54" (90.00mm)
FeaturesAbsolute Encoder, Brake, Key
Termination StyleConnector on Wire Leads
Torque - Running (oz-in / mNm)179.8 / 1270
Voltage Range-
Power (Watts)400W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R88M-WP40030T-BS1
Related LinksR88M-WP4, R88M-WP40030T-BS1 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
R88M-WP40030T-BS1 Details Description
Related parts for R88M-WP40030T-BS1
CAP CER 680PF 250VAC X7R 2211 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 150K OHM 1206 datasheet.pdf
RES SMD 63.4 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 6POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
FIXED IND 112UH 1.26A 300 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 68K OHM 2% 0.4W 0204 datasheet.pdf
RES SMD 5.49K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HDR 82POS 1.27MM T/H R/A datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 1W MELF DO213AB datasheet.pdf