Omron Automation & Safety R88M-WP75030H-B
R88M-WP75030H-B picture photo
Mfg. Part Number
R88M-WP75030H-B
Brief Description
MOTOR SERVO AC BK INC 750W 200V
Datasheet Download
R88M-WP75030H-B.pdf
Availability of R88M-WP75030H-B
QUANTITY
R88M-WP75030H-B Order Process
Ship out your order
Specifications of R88M-WP75030H-B
Internal Part NumberEIS-R88M-WP75030H-B
TypeServo AC
Voltage - Rated200VAC
RPM3000 RPM
Diameter - Body4.72" (120.00mm)
Diameter - Shaft0.654" (16.60mm)
Length - Shaft and Bearing1.57" (40.00mm)
Mounting Hole Spacing5.71" (145.00mm)
FeaturesBrake, Incremental Encoder
Termination StyleConnector on Wire Leads
Torque - Running (oz-in / mNm)338.5 / 2390
Voltage Range-
Power (Watts)750W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R88M-WP75030H-B
Related LinksR88M-WP, R88M-WP75030H-B Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
R88M-WP75030H-B Details Description
Related parts for R88M-WP75030H-B
IC REG LDO 5V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
IC HIGH-SIDE DVR HS HV SOT23-6 datasheet.pdf
VARISTOR 459V 3.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
IC PROGR TIMING CTRL HUB 64TSSOP datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
DC DC CONVERTER +/-15V 1W datasheet.pdf
CONN HDR 2POS 0.100 T/H R/A datasheet.pdf
SURGE SUPPR 7OUT 12'CORD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT datasheet.pdf
IC NVSRAM 16MBIT X16 45NS 48TSOP datasheet.pdf
CMOS 300 MHz Quadrature Complete-DDS IC datasheet.pdf