Omron Automation & Safety R88M-WP75030H-S1
R88M-WP75030H-S1 picture photo
Mfg. Part Number
R88M-WP75030H-S1
Brief Description
MOTOR SERVO AC INC KEY 750W 200V
Datasheet Download
R88M-WP75030H-S1.pdf
Availability of R88M-WP75030H-S1
QUANTITY
R88M-WP75030H-S1 Order Process
Ship out your order
Specifications of R88M-WP75030H-S1
Internal Part NumberEIS-R88M-WP75030H-S1
TypeServo AC
Voltage - Rated200VAC
RPM3000 RPM
Diameter - Body4.72" (120.00mm)
Diameter - Shaft0.654" (16.60mm)
Length - Shaft and Bearing1.57" (40.00mm)
Mounting Hole Spacing5.71" (145.00mm)
FeaturesIncremental Encoder, Key
Voltage Range-
Power (Watts)750W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R88M-WP75030H-S1
Related LinksR88M-WP7, R88M-WP75030H-S1 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
R88M-WP75030H-S1 Details Description
Related parts for R88M-WP75030H-S1
CONN HEADER .100 DUAL STR 4POS datasheet.pdf
SENSOR 15PSIS 9/16 UNF 5V datasheet.pdf
CONN STACKER 16POS 0.100" T/H datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 8" 0.50MM 32POS datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES SMD 759 OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP4T datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 100POS CABLE PIN datasheet.pdf