Omron Automation & Safety R88M-WP75030H-W
R88M-WP75030H-W picture photo
Mfg. Part Number
R88M-WP75030H-W
Brief Description
MOTOR SERVO AC INC WP 750W 200V
Datasheet Download
R88M-WP75030H-W.pdf
Availability of R88M-WP75030H-W
QUANTITY
R88M-WP75030H-W Order Process
Ship out your order
Specifications of R88M-WP75030H-W
Internal Part NumberEIS-R88M-WP75030H-W
TypeServo AC
Voltage - Rated200VAC
RPM3000 RPM
Diameter - Body4.72" (120.00mm)
Diameter - Shaft0.654" (16.60mm)
Length - Shaft and Bearing1.57" (40.00mm)
Mounting Hole Spacing5.71" (145.00mm)
FeaturesIncremental Encoder, Waterproof
Voltage Range-
Power (Watts)750W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R88M-WP75030H-W
Related LinksR88M-WP, R88M-WP75030H-W Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
R88M-WP75030H-W Details Description
Related parts for R88M-WP75030H-W
CONN SPRING 2POS SNGL .197 PCB datasheet.pdf
IC SYNC FIFO MEM 4KX9 32-TQFP datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.5A 6DFN datasheet.pdf
CONN M8 3POS PLUG datasheet.pdf
FAN AXIAL 35X10MM 5VDC WIRE datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 1A 315.3 MOHM datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 1.8V datasheet.pdf
CONN HEADER 7POS T/H 2.5MM TIN datasheet.pdf