Omron Automation & Safety R88M-WP75030H-WS1
R88M-WP75030H-WS1 picture photo
Mfg. Part Number
R88M-WP75030H-WS1
Brief Description
MOTOR SERVO AC INC KEY WP 750W
Datasheet Download
R88M-WP75030H-WS1.pdf
Availability of R88M-WP75030H-WS1
QUANTITY
R88M-WP75030H-WS1 Order Process
Ship out your order
Specifications of R88M-WP75030H-WS1
Internal Part NumberEIS-R88M-WP75030H-WS1
TypeServo AC
Voltage - Rated200VAC
RPM3000 RPM
Diameter - Body4.72" (120.00mm)
Diameter - Shaft0.654" (16.60mm)
Length - Shaft and Bearing1.57" (40.00mm)
Mounting Hole Spacing5.71" (145.00mm)
FeaturesIncremental Encoder, Key, Waterproof
Voltage Range-
Power (Watts)750W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R88M-WP75030H-WS1
Related LinksR88M-WP7, R88M-WP75030H-WS1 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
R88M-WP75030H-WS1 Details Description
Related parts for R88M-WP75030H-WS1
CONN RECEPT 30POS 0.5MM GOLD SMD datasheet.pdf
SCR SENS GATE 600V 8A TO-251 datasheet.pdf
CONN PLUG 30POS SMT .050" GOLD datasheet.pdf
RES SMD 8.25K OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.3 OHM 1% 20W datasheet.pdf
RES SMD 750K OHM 5% 0.4W 0805 datasheet.pdf
BNC FEMALE W/20AWG WIRES datasheet.pdf
RES 10K OHM 3W 5% RADIAL datasheet.pdf