Stackpole Electronics Inc. RACF164DFT100K
RACF164DFT100K picture photo
Mfg. Part Number
RACF164DFT100K
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 100K OHM 1206
Datasheet Download
RACF164DFT100K.pdf
Availability of RACF164DFT100K
QUANTITY
RACF164DFT100K Order Process
Ship out your order
Specifications of RACF164DFT100K
Internal Part NumberEIS-RACF164DFT100K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
PCN Part NumberGlobal Part Number 9/Aug/2010
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesRACF
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±1%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.030" (0.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RACF164DFT100K
Related LinksRACF164, RACF164DFT100K Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RACF164DFT100K Details Description
Related parts for RACF164DFT100K
XFRMR 1:1 492UH 8.5VUS B datasheet.pdf
IC DSP CAR RADIO 80QFP datasheet.pdf
CAP FILM 0.027UF 3% 630VDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
LAMP G3-1/2 MINI BAYONET 10PK datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 20A 125V datasheet.pdf
CONN HDBNC PLUG 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4DIP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 48V datasheet.pdf
CONN FPC 26POS 0.50MM R/A datasheet.pdf