Stackpole Electronics Inc. RACF164DFT100R
RACF164DFT100R picture photo
Mfg. Part Number
RACF164DFT100R
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 100 OHM 1206
Datasheet Download
RACF164DFT100R.pdf
Availability of RACF164DFT100R
QUANTITY
RACF164DFT100R Order Process
Ship out your order
Specifications of RACF164DFT100R
Internal Part NumberEIS-RACF164DFT100R
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)100
Tolerance±1%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.030" (0.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RACF164DFT100R
Related LinksRACF164, RACF164DFT100R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RACF164DFT100R Details Description
Related parts for RACF164DFT100R
JUMPER-H1501TR/A3049B/X 3" datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS DUAL R/A PCB datasheet.pdf
IC CLK SYNTHESIZER QUAD 20-QSOP datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 75W 15V 5A datasheet.pdf
LED CBI 2MM BI-LEVEL YLW,X datasheet.pdf
RES SMD 300M OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS STR 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 300W datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS JAM NUT SKT datasheet.pdf