Stackpole Electronics Inc. RACF164DGT10K0
RACF164DGT10K0 picture photo
Mfg. Part Number
RACF164DGT10K0
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 10K OHM 1206
Datasheet Download
RACF164DGT10K0.pdf
Availability of RACF164DGT10K0
QUANTITY
RACF164DGT10K0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RACF164DGT10K0
Internal Part NumberEIS-RACF164DGT10K0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
PCN Part NumberGlobal Part Number 9/Aug/2010
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesRACF
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±2%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.030" (0.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RACF164DGT10K0
Related LinksRACF164, RACF164DGT10K0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RACF164DGT10K0 Details Description
Related parts for RACF164DGT10K0
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC VIDEO SWITCH SPST SOT23-6 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
SENSOR PRES 100MBAR GAUG 5V DIP datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
IMPACT ORTHO BP 5X10 OPEN SN datasheet.pdf
MICRO 37C S /11 WHT 48" JACKP datasheet.pdf
OSC MEMS 40.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf