Stackpole Electronics Inc. RACF164DJT150R
RACF164DJT150R picture photo
Mfg. Part Number
RACF164DJT150R
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 150 OHM 1206
Datasheet Download
RACF164DJT150R.pdf
Availability of RACF164DJT150R
QUANTITY
RACF164DJT150R Order Process
Ship out your order
Specifications of RACF164DJT150R
Internal Part NumberEIS-RACF164DJT150R
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)150
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.030" (0.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RACF164DJT150R
Related LinksRACF164, RACF164DJT150R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RACF164DJT150R Details Description
Related parts for RACF164DJT150R
CONN HEADER .100 SINGL R/A 20POS datasheet.pdf
IC EEPROM 64KBIT 250NS 28SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 WW datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 1/2" datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 15W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP4T SLD NONSHORT datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRMMAG 5A 250VAC 65VDC datasheet.pdf
BLADE HEX 3/16" 4" datasheet.pdf