Stackpole Electronics Inc. RACF164DJT1K80
RACF164DJT1K80 picture photo
Mfg. Part Number
RACF164DJT1K80
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 1.8K OHM 1206
Datasheet Download
RACF164DJT1K80.pdf
Availability of RACF164DJT1K80
QUANTITY
RACF164DJT1K80 Order Process
Ship out your order
Specifications of RACF164DJT1K80
Internal Part NumberEIS-RACF164DJT1K80
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)1.8k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.030" (0.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RACF164DJT1K80
Related LinksRACF164, RACF164DJT1K80 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RACF164DJT1K80 Details Description
Related parts for RACF164DJT1K80
DIODE GEN PURP 1.2KV 60A TO247AD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 17POS STR 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 2.87K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC GATE OR/NOR ECL 4INPUT 8-SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 50W 18-36VIN 24VOUT datasheet.pdf
CONN TNC PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
SENSOR PROX NC 6.4MM 12-24VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 10POS datasheet.pdf