Stackpole Electronics Inc. RACF164DJT2K70
RACF164DJT2K70 picture photo
Mfg. Part Number
RACF164DJT2K70
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 2.7K OHM 1206
Datasheet Download
RACF164DJT2K70.pdf
Availability of RACF164DJT2K70
QUANTITY
RACF164DJT2K70 Order Process
Ship out your order
Specifications of RACF164DJT2K70
Internal Part NumberEIS-RACF164DJT2K70
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)2.7k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.030" (0.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RACF164DJT2K70
Related LinksRACF164, RACF164DJT2K70 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RACF164DJT2K70 Details Description
Related parts for RACF164DJT2K70
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
COAXIAL PIN PACK datasheet.pdf
FLAT CABLE 4COND 100M datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 18POS STR 3.5MM datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 2A 32VDC 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
A4 MQ 100W 2500P/R INCREMENTAL datasheet.pdf
2M803 19C 19#23 SKT RECP OM datasheet.pdf
1500UF 50V 16X31,5 datasheet.pdf