Stackpole Electronics Inc. RACF164DJT470R
RACF164DJT470R picture photo
Mfg. Part Number
RACF164DJT470R
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 470 OHM 1206
Datasheet Download
RACF164DJT470R.pdf
Availability of RACF164DJT470R
QUANTITY
RACF164DJT470R Order Process
Ship out your order
Specifications of RACF164DJT470R
Internal Part NumberEIS-RACF164DJT470R
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)470
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.030" (0.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RACF164DJT470R
Related LinksRACF164, RACF164DJT470R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RACF164DJT470R Details Description
Related parts for RACF164DJT470R
CAP CER 4.3PF 50V C0H 0402 datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SOIC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 66POS STRGHT PIN datasheet.pdf
OSC MEMS 100.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
RES 2.94K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
HEATSHRINK TUBING 1=1600 METERS datasheet.pdf
POT 250 OHM 12.5W WIREWOUND LIN datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT PINS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 66POS SKT datasheet.pdf