Stackpole Electronics Inc. RACF164DJT620R
RACF164DJT620R picture photo
Mfg. Part Number
RACF164DJT620R
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 620 OHM 1206
Datasheet Download
RACF164DJT620R.pdf
Availability of RACF164DJT620R
QUANTITY
RACF164DJT620R Order Process
Ship out your order
Specifications of RACF164DJT620R
Internal Part NumberEIS-RACF164DJT620R
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)620
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.030" (0.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RACF164DJT620R
Related LinksRACF164, RACF164DJT620R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RACF164DJT620R Details Description
Related parts for RACF164DJT620R
CONN HEADR BRKWAY .100 26POS STR datasheet.pdf
RES SMD 1.82M OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 1KV 10A TO-247AD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 300W datasheet.pdf