Stackpole Electronics Inc. RACF648NJT130R
RACF648NJT130R picture photo
Mfg. Part Number
RACF648NJT130R
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 130 OHM 2512
Datasheet Download
RACF648NJT130R.pdf
Availability of RACF648NJT130R
QUANTITY
RACF648NJT130R Order Process
Ship out your order
Specifications of RACF648NJT130R
Internal Part NumberEIS-RACF648NJT130R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
PCN Part NumberGlobal Part Number 9/Aug/2010
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesRACF
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)130
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins10
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2512 (6432 Metric), Concave, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.252" L x 0.122" W (6.40mm x 3.10mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RACF648NJT130R
Related LinksRACF648, RACF648NJT130R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RACF648NJT130R Details Description
Related parts for RACF648NJT130R
TRANS PREBIAS PNP 200MW SMT3 datasheet.pdf
CAP CER 22PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC HOT SWAP PWR CONT 14-SOIC datasheet.pdf
RES 825 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 600V 6A TO220AC datasheet.pdf
RES 124 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 24POS SKT datasheet.pdf
RES 750 OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
LM 5.00/135/18 BK datasheet.pdf
SCZ 3.81/06/180F SN BK BX datasheet.pdf
Connector Socket 8 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN M8 MALE 3POS datasheet.pdf