Stackpole Electronics Inc. RACF648RJT150R
RACF648RJT150R picture photo
Mfg. Part Number
RACF648RJT150R
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 150 OHM 2512
Datasheet Download
RACF648RJT150R.pdf
Availability of RACF648RJT150R
QUANTITY
RACF648RJT150R Order Process
Ship out your order
Specifications of RACF648RJT150R
Internal Part NumberEIS-RACF648RJT150R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
PCN Part NumberGlobal Part Number 9/Aug/2010
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesRACF
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)150
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins10
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2512 (6432 Metric), Concave, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.252" L x 0.122" W (6.40mm x 3.10mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RACF648RJT150R
Related LinksRACF648, RACF648RJT150R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RACF648RJT150R Details Description
Related parts for RACF648RJT150R
IC OPAMP GP 380MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC ADC 8BIT HS TRACK/HOLD 20SOIC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 13POS WALL MT PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 332 OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROLLER SPDT 10A SCREW datasheet.pdf
RES 681 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 15POS PIN datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 1/8 BK 28X6" datasheet.pdf
8.0 DIA LOOSE TWIST TIE datasheet.pdf
CONN H4 FEMALE 8MM2 datasheet.pdf
OSC MEMS 25.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf