Stackpole Electronics Inc. RACF648RJT2K20
RACF648RJT2K20 picture photo
Mfg. Part Number
RACF648RJT2K20
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 2.2K OHM 2512
Datasheet Download
RACF648RJT2K20.pdf
Availability of RACF648RJT2K20
QUANTITY
RACF648RJT2K20 Order Process
Ship out your order
Specifications of RACF648RJT2K20
Internal Part NumberEIS-RACF648RJT2K20
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
PCN Part NumberGlobal Part Number 9/Aug/2010
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesRACF
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)2.2k
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins10
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2512 (6432 Metric), Concave, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.252" L x 0.122" W (6.40mm x 3.10mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RACF648RJT2K20
Related LinksRACF648, RACF648RJT2K20 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RACF648RJT2K20 Details Description
Related parts for RACF648RJT2K20
IC PREC ANALOG CONTROLLER 8DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
RES 2.32K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 350V SCREW datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
V/T HDR POWERBLADE datasheet.pdf
CAP FILM 130PF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf
M8 X 1.0 STRAIGHT PLUG PIGTAIL datasheet.pdf
HD 38999 187C 187#23 PIN RECP datasheet.pdf
CAP 35VDC 15UF 150 MOHM datasheet.pdf