Stackpole Electronics Inc. RAVF102DJT1K00
RAVF102DJT1K00 picture photo
Mfg. Part Number
RAVF102DJT1K00
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 1K OHM 0404
Datasheet Download
RAVF102DJT1K00.pdf
Availability of RAVF102DJT1K00
QUANTITY
RAVF102DJT1K00 Order Process
Ship out your order
Specifications of RAVF102DJT1K00
Internal Part NumberEIS-RAVF102DJT1K00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
Featured ProductRAVF Series Convex Termination Chip Resistor Array
PCN Part NumberGlobal Part Number 9/Aug/2010
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesRAVF
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)1k
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0404 (1010 Metric), Convex
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RAVF102DJT1K00
Related LinksRAVF102, RAVF102DJT1K00 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RAVF102DJT1K00 Details Description
Related parts for RAVF102DJT1K00
FERRITE CHIP ARRAY 120 OHM 0504 datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 68000UH datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 200MW MINI3 datasheet.pdf
CONN FERRULE UNINSUL 2AWG datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 8 (Coax) Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER SPI 24POWERSSO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS .100 L.585 datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X22.86MM datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V datasheet.pdf