Stackpole Electronics Inc. RAVF104DFT200K
RAVF104DFT200K picture photo
Mfg. Part Number
RAVF104DFT200K
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 200K OHM 0804
Datasheet Download
RAVF104DFT200K.pdf
Availability of RAVF104DFT200K
QUANTITY
RAVF104DFT200K Order Process
Ship out your order
Specifications of RAVF104DFT200K
Internal Part NumberEIS-RAVF104DFT200K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
Featured ProductRAVF Series Convex Termination Chip Resistor Array
PCN Part NumberGlobal Part Number 9/Aug/2010
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesRAVF
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)200k
Tolerance±1%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0804, Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RAVF104DFT200K
Related LinksRAVF104, RAVF104DFT200K Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RAVF104DFT200K Details Description
Related parts for RAVF104DFT200K
TEST LEAD 18AWG 5KV YELLOW 1000' datasheet.pdf
PCB COPPER CLAD POS 4.5X7"2 SIDE datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.3A SOT223 datasheet.pdf
IC D/A CONV 10BIT MICRPWR 8-DIP datasheet.pdf
PTC RESETTABLE 12MA 500V RAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EYELET datasheet.pdf
BOARD EVALUATION LM2734Z datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
IC MIXER RF GAAS FET 16LPCC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 3POS PIN datasheet.pdf
220UF 25V 10X16MM 125C 3000H datasheet.pdf