Stackpole Electronics Inc. RAVF104DFT4K70
RAVF104DFT4K70 picture photo
Mfg. Part Number
RAVF104DFT4K70
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 4.7K OHM 0804
Datasheet Download
RAVF104DFT4K70.pdf
Availability of RAVF104DFT4K70
QUANTITY
RAVF104DFT4K70 Order Process
Ship out your order
Specifications of RAVF104DFT4K70
Internal Part NumberEIS-RAVF104DFT4K70
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±1%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0804, Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RAVF104DFT4K70
Related LinksRAVF104, RAVF104DFT4K70 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RAVF104DFT4K70 Details Description
Related parts for RAVF104DFT4K70
IC SELECTOR/MUX QUAD 2-1 16-DIP datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 10POS STR datasheet.pdf
RES SMD 392 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
RES 13.3K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB datasheet.pdf
COUNTER HOUR METER datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 20% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf