Stackpole Electronics Inc. RAVF104DFT620K
RAVF104DFT620K picture photo
Mfg. Part Number
RAVF104DFT620K
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 620K OHM 0804
Datasheet Download
RAVF104DFT620K.pdf
Availability of RAVF104DFT620K
QUANTITY
RAVF104DFT620K Order Process
Ship out your order
Specifications of RAVF104DFT620K
Internal Part NumberEIS-RAVF104DFT620K
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)620k
Tolerance±1%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RAVF104DFT620K
Related LinksRAVF104, RAVF104DFT620K Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RAVF104DFT620K Details Description
Related parts for RAVF104DFT620K
CONN HOUSING DUAL ROW 36POS .100 datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 400KHZ 8TSSOP-B datasheet.pdf
H48-6 SHEET 640X320X1MM W/ADH datasheet.pdf
RES 5.62K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
BRISTLE DISC 11 INTERNAL 50 datasheet.pdf
BEND RELIEF 7.0MM GREEN datasheet.pdf
500 TB SOCKET PIN-STRIP datasheet.pdf
CAP CER 170PF 7.5KV datasheet.pdf
EVAL BOARD L6563H L6699 SRK2001 datasheet.pdf
CAP FILM 250VDC 0.036UF RADIAL datasheet.pdf
CTV 128C 128#22D PIN RECP datasheet.pdf
QPro Virtex 2.5V QML High-Reliability FPGAs IC datasheet.pdf