Stackpole Electronics Inc. RAVF104DFT620R
RAVF104DFT620R picture photo
Mfg. Part Number
RAVF104DFT620R
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 620 OHM 0804
Datasheet Download
RAVF104DFT620R.pdf
Availability of RAVF104DFT620R
QUANTITY
RAVF104DFT620R Order Process
Ship out your order
Specifications of RAVF104DFT620R
Internal Part NumberEIS-RAVF104DFT620R
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)620
Tolerance±1%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RAVF104DFT620R
Related LinksRAVF104, RAVF104DFT620R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RAVF104DFT620R Details Description
Related parts for RAVF104DFT620R
RES SMD 187K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC SDRAM 256MBIT 166MHZ 54TSOP datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 34POS 2MM SMD datasheet.pdf
LED CBI 3MM 4X4 QUAD YLW CLEAR datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 548MA 250 MOHM datasheet.pdf
SENSOR VACUUM GAUGE +-5 PSI datasheet.pdf
IC FPGA 235 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONN STACKER datasheet.pdf
CONN PLUG 200POS VERT .8MM SMD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 30A datasheet.pdf