Stackpole Electronics Inc. RAVF104DFT68K0
RAVF104DFT68K0 picture photo
Mfg. Part Number
RAVF104DFT68K0
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 68K OHM 0804
Datasheet Download
RAVF104DFT68K0.pdf
Availability of RAVF104DFT68K0
QUANTITY
RAVF104DFT68K0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RAVF104DFT68K0
Internal Part NumberEIS-RAVF104DFT68K0
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)68k
Tolerance±1%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RAVF104DFT68K0
Related LinksRAVF104, RAVF104DFT68K0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RAVF104DFT68K0 Details Description
Related parts for RAVF104DFT68K0
TRIMMER 100 OHM 0.125W SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 3A SPAK-5 datasheet.pdf
IC MPU MPC83XX 266MHZ 620BGA datasheet.pdf
CONTACT PIN CRIMP 18AWG AU 1.0MM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 53POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CABLE 4COND 24AWG WHITE SHLD datasheet.pdf
LED RED CLEAR 6SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 1W 24V 200MA OUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 500W datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 5.4A 10 MOHM SMD datasheet.pdf