Stackpole Electronics Inc. RAVF104DFT68K0
RAVF104DFT68K0 picture photo
Mfg. Part Number
RAVF104DFT68K0
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 68K OHM 0804
Datasheet Download
RAVF104DFT68K0.pdf
Availability of RAVF104DFT68K0
QUANTITY
RAVF104DFT68K0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RAVF104DFT68K0
Internal Part NumberEIS-RAVF104DFT68K0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
Featured ProductRAVF Series Convex Termination Chip Resistor Array
PCN Part NumberGlobal Part Number 9/Aug/2010
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesRAVF
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)68k
Tolerance±1%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0804, Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RAVF104DFT68K0
Related LinksRAVF104, RAVF104DFT68K0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RAVF104DFT68K0 Details Description
Related parts for RAVF104DFT68K0
IC OPAMP GP 90MHZ 8DIP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
TORX KEY L SHAPE T9 4.37" datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY DUAL 36POS .100 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 28DIP datasheet.pdf
LED RED DIFFUSED 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES 1.4K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
ENCODER DIGITAL CONTACTING datasheet.pdf
TERMINAL PPV 4/35X15 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
OSC MEMS 4.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf