Stackpole Electronics Inc. RAVF104DJT13K0
RAVF104DJT13K0 picture photo
Mfg. Part Number
RAVF104DJT13K0
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 13K OHM 0804
Datasheet Download
RAVF104DJT13K0.pdf
Availability of RAVF104DJT13K0
QUANTITY
RAVF104DJT13K0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RAVF104DJT13K0
Internal Part NumberEIS-RAVF104DJT13K0
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)13k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RAVF104DJT13K0
Related LinksRAVF104, RAVF104DJT13K0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RAVF104DJT13K0 Details Description
Related parts for RAVF104DJT13K0
CAP PUSHBUTTON ROUND BLACK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR 75PSI M10-1.0 6G 1-5V datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 2SMD datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 5.5A 37.11 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 24V datasheet.pdf