Stackpole Electronics Inc. RAVF104DJT200K
RAVF104DJT200K picture photo
Mfg. Part Number
RAVF104DJT200K
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 200K OHM 0804
Datasheet Download
RAVF104DJT200K.pdf
Availability of RAVF104DJT200K
QUANTITY
RAVF104DJT200K Order Process
Ship out your order
Specifications of RAVF104DJT200K
Internal Part NumberEIS-RAVF104DJT200K
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)200k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RAVF104DJT200K
Related LinksRAVF104, RAVF104DJT200K Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RAVF104DJT200K Details Description
Related parts for RAVF104DJT200K
FIXED IND 3.3UH 1.6A 44 MOHM SMD datasheet.pdf
FILTER LINE 30UH 15A VERTICAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 1.5A SMA datasheet.pdf
IC SW TRILITHIC 200MOHM PDSO28 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
13P MTA100 CONN ASSY BLU LF datasheet.pdf
RES 205K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 487K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.875V 0.6A SOT23 datasheet.pdf
HEADER 12POS 2.54MM datasheet.pdf
RES SMD 39.2 OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf