Stackpole Electronics Inc. RAVF104DJT5R60
RAVF104DJT5R60 picture photo
Mfg. Part Number
RAVF104DJT5R60
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 5.6 OHM 0804
Datasheet Download
RAVF104DJT5R60.pdf
Availability of RAVF104DJT5R60
QUANTITY
RAVF104DJT5R60 Order Process
Ship out your order
Specifications of RAVF104DJT5R60
Internal Part NumberEIS-RAVF104DJT5R60
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
Featured ProductRAVF Series Convex Termination Chip Resistor Array
PCN Part NumberGlobal Part Number 9/Aug/2010
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesRAVF
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)5.6
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0804, Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RAVF104DJT5R60
Related LinksRAVF104, RAVF104DJT5R60 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RAVF104DJT5R60 Details Description
Related parts for RAVF104DJT5R60
RES SMD 20K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 470 OHM 1/8W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
CONN HDR 2MM DUAL W/LATCH 8POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
CONTACT SURGE SUPPRESSOR datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN SOCKET 2.5MM 22-26AWG datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 7.7A 50 MOHM TH datasheet.pdf
MOSFET N-CH 800V TO-220-3 datasheet.pdf
CAP CER 51PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf