Stackpole Electronics Inc. RAVF104DJT8R20
RAVF104DJT8R20 picture photo
Mfg. Part Number
RAVF104DJT8R20
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 8.2 OHM 0804
Datasheet Download
RAVF104DJT8R20.pdf
Availability of RAVF104DJT8R20
QUANTITY
RAVF104DJT8R20 Order Process
Ship out your order
Specifications of RAVF104DJT8R20
Internal Part NumberEIS-RAVF104DJT8R20
Standard Package10,000
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)8.2
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0804, Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RAVF104DJT8R20
Related LinksRAVF104, RAVF104DJT8R20 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RAVF104DJT8R20 Details Description
Related parts for RAVF104DJT8R20
IC 25BIT CONFIG REG BUFF 96LFBGA datasheet.pdf
RES SMD 107 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
VARISTOR 120V 3.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf