Stackpole Electronics Inc. RAVF104DJT9K10
RAVF104DJT9K10 picture photo
Mfg. Part Number
RAVF104DJT9K10
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 9.1K OHM 0804
Datasheet Download
RAVF104DJT9K10.pdf
Availability of RAVF104DJT9K10
QUANTITY
RAVF104DJT9K10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RAVF104DJT9K10
Internal Part NumberEIS-RAVF104DJT9K10
Standard Package10,000
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)9.1k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0804, Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RAVF104DJT9K10
Related LinksRAVF104, RAVF104DJT9K10 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RAVF104DJT9K10 Details Description
Related parts for RAVF104DJT9K10
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
FIXED IND 1.8MH 460MA 3.4 OHM datasheet.pdf
FAN EXHAUST 230V 11W LT GREY datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 5V IN 5V OUT datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS .100" DBL datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 17.4K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
161A ACT FOR 831615C6-500229 datasheet.pdf
RES 25 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf