Stackpole Electronics Inc. RAVF162DJT330R
RAVF162DJT330R picture photo
Mfg. Part Number
RAVF162DJT330R
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 330 OHM 0606
Datasheet Download
RAVF162DJT330R.pdf
Availability of RAVF162DJT330R
QUANTITY
RAVF162DJT330R Order Process
Ship out your order
Specifications of RAVF162DJT330R
Internal Part NumberEIS-RAVF162DJT330R
Standard Package5,000
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)330
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0606, Convex
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RAVF162DJT330R
Related LinksRAVF162, RAVF162DJT330R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RAVF162DJT330R Details Description
Related parts for RAVF162DJT330R
IC COUNTER BINARY 12ST 16-DIP datasheet.pdf
IC MCU 8K USB HUB 4 PORT 28-SOIC datasheet.pdf
SOCKET EXTERNAL TORX E20 1.51" datasheet.pdf
IC COMPARATOR W/REFERENCE SC70-5 datasheet.pdf
TVS DIODE 8.55VWM 14.5VC DO204AC datasheet.pdf
RES CHAS MNT 10 OHM 5% 5W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 100W datasheet.pdf
DISPLAY 1DGT RED LC 0.80" CARLD datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 1.8V SMD datasheet.pdf