Stackpole Electronics Inc. RAVF164DFT24K0
RAVF164DFT24K0 picture photo
Mfg. Part Number
RAVF164DFT24K0
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 24K OHM 1206
Datasheet Download
RAVF164DFT24K0.pdf
Availability of RAVF164DFT24K0
QUANTITY
RAVF164DFT24K0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RAVF164DFT24K0
Internal Part NumberEIS-RAVF164DFT24K0
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)24k
Tolerance±1%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RAVF164DFT24K0
Related LinksRAVF164, RAVF164DFT24K0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RAVF164DFT24K0 Details Description
Related parts for RAVF164DFT24K0
FILTER 3-TERM 50MHZ 150MA SMD datasheet.pdf
SWITCH REED 10-20AT SPST SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 18PF 200V NP0 AXIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 1500W datasheet.pdf
LED CCT 4000K PLCC SMD datasheet.pdf
ROTARY NON-CONTACT ANALOG SENSOR datasheet.pdf
CRYSTAL 52.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf
TVPS00RF-21-35P W/ PC CON datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 24POS PIN datasheet.pdf