Stackpole Electronics Inc. RAVF164DFT24R9
RAVF164DFT24R9 picture photo
Mfg. Part Number
RAVF164DFT24R9
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 24.9 OHM 1206
Datasheet Download
RAVF164DFT24R9.pdf
Availability of RAVF164DFT24R9
QUANTITY
RAVF164DFT24R9 Order Process
Ship out your order
Specifications of RAVF164DFT24R9
Internal Part NumberEIS-RAVF164DFT24R9
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)24.9
Tolerance±1%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RAVF164DFT24R9
Related LinksRAVF164, RAVF164DFT24R9 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RAVF164DFT24R9 Details Description
Related parts for RAVF164DFT24R9
FILTER COMM LINE W/EMP 1A 100VAC datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 254MW SOT1123 datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV 2CH TRANS 8DIP datasheet.pdf
IC TXRX RS232 28SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
MINITEK SHRD HDR RA datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 30W 1% TO220 datasheet.pdf
IC REG LDO 12V 0.2A 8SOP datasheet.pdf