Stackpole Electronics Inc. RAVF164DFT390K
RAVF164DFT390K picture photo
Mfg. Part Number
RAVF164DFT390K
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 390K OHM 1206
Datasheet Download
RAVF164DFT390K.pdf
Availability of RAVF164DFT390K
QUANTITY
RAVF164DFT390K Order Process
Ship out your order
Specifications of RAVF164DFT390K
Internal Part NumberEIS-RAVF164DFT390K
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)390k
Tolerance±1%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RAVF164DFT390K
Related LinksRAVF164, RAVF164DFT390K Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RAVF164DFT390K Details Description
Related parts for RAVF164DFT390K
CONN HEADER STKD 50POS R/A GO datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 20V 6.1A DFN datasheet.pdf
IC ADC 12B SER/PAR 125M 64VQFN datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 3000K 2SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
RES 1K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
1.27MM EDGECARD 184CKT L/F datasheet.pdf
SGE1510-0-0350L-3000C-100C datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 3W datasheet.pdf
CAP CER 10PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
3.2 Gbps, 3.3 V, Low Noise, Transimpedance Amplifier IC datasheet.pdf