Stackpole Electronics Inc. RAVF164DFT4K30
RAVF164DFT4K30 picture photo
Mfg. Part Number
RAVF164DFT4K30
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 4.3K OHM 1206
Datasheet Download
RAVF164DFT4K30.pdf
Availability of RAVF164DFT4K30
QUANTITY
RAVF164DFT4K30 Order Process
Ship out your order
Specifications of RAVF164DFT4K30
Internal Part NumberEIS-RAVF164DFT4K30
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)4.3k
Tolerance±1%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RAVF164DFT4K30
Related LinksRAVF164, RAVF164DFT4K30 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RAVF164DFT4K30 Details Description
Related parts for RAVF164DFT4K30
IC PROGRAM 4.000V RESET SOT23-5 datasheet.pdf
TVS DIODE 13VWM 21.5VC SMD datasheet.pdf
RES SMD 133 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 300W datasheet.pdf
CONN PLUG 31POS INLINE SCKT datasheet.pdf
CBL ASSY PIGTAIL 28' NM BNCM datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MOD WHITE 2100LM datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 8POS GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf