Stackpole Electronics Inc. RAVF164DJT150R
RAVF164DJT150R picture photo
Mfg. Part Number
RAVF164DJT150R
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 150 OHM 1206
Datasheet Download
RAVF164DJT150R.pdf
Availability of RAVF164DJT150R
QUANTITY
RAVF164DJT150R Order Process
Ship out your order
Specifications of RAVF164DJT150R
Internal Part NumberEIS-RAVF164DJT150R
Standard Package5,000
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)150
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RAVF164DJT150R
Related LinksRAVF164, RAVF164DJT150R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RAVF164DJT150R Details Description
Related parts for RAVF164DJT150R
IC BATT BACKUP MNGMNT SYS 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 R/A 36POS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG VERT 29POS GOLD SMD datasheet.pdf
RES 1 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1.4K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 3K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
FILTER datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf