Stackpole Electronics Inc. RAVF164DJT1K30
RAVF164DJT1K30 picture photo
Mfg. Part Number
RAVF164DJT1K30
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 1.3K OHM 1206
Datasheet Download
RAVF164DJT1K30.pdf
Availability of RAVF164DJT1K30
QUANTITY
RAVF164DJT1K30 Order Process
Ship out your order
Specifications of RAVF164DJT1K30
Internal Part NumberEIS-RAVF164DJT1K30
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
Featured ProductRAVF Series Convex Termination Chip Resistor Array
PCN Part NumberGlobal Part Number 9/Aug/2010
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesRAVF
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)1.3k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RAVF164DJT1K30
Related LinksRAVF164, RAVF164DJT1K30 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RAVF164DJT1K30 Details Description
Related parts for RAVF164DJT1K30
CAP TANT POLY 330UF 4V 2917 datasheet.pdf
SCR PHASE CONT 400V 50A D-55 datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC RELAY OUT 24V datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL SC70-5 datasheet.pdf
RES 137 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE D 32 CKTS LGT 305 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS SKT datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
CAP CER 2PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf