Stackpole Electronics Inc. RAVF164DJT20R0
RAVF164DJT20R0 picture photo
Mfg. Part Number
RAVF164DJT20R0
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 20 OHM 1206
Datasheet Download
RAVF164DJT20R0.pdf
Availability of RAVF164DJT20R0
QUANTITY
RAVF164DJT20R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RAVF164DJT20R0
Internal Part NumberEIS-RAVF164DJT20R0
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)20
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RAVF164DJT20R0
Related LinksRAVF164, RAVF164DJT20R0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RAVF164DJT20R0 Details Description
Related parts for RAVF164DJT20R0
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 36POS 5.08MM datasheet.pdf
RES 1.3K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 45.3 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC CPLD 32MC 7.5NS 44PLCC datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 63V SMD datasheet.pdf
Connector Socket 21 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
DIN 41612 VERT FEM PF TOOL 128 datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 76 TYPE datasheet.pdf
Crystal 27.1200MHz 30ppm 8pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf
FIXED IND 110NH 50MA 6.5 OHM SMD datasheet.pdf