Stackpole Electronics Inc. RAVF164DJT2R40
RAVF164DJT2R40 picture photo
Mfg. Part Number
RAVF164DJT2R40
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 2.4 OHM 1206
Datasheet Download
RAVF164DJT2R40.pdf
Availability of RAVF164DJT2R40
QUANTITY
RAVF164DJT2R40 Order Process
Ship out your order
Specifications of RAVF164DJT2R40
Internal Part NumberEIS-RAVF164DJT2R40
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)2.4
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RAVF164DJT2R40
Related LinksRAVF164, RAVF164DJT2R40 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RAVF164DJT2R40 Details Description
Related parts for RAVF164DJT2R40
IC AMP DARL SI BIPOLAR SOT-343 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 2ROW R/A 60POS datasheet.pdf
OSC VCXO 4.096MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 50V 160MA SOT-523 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 24POS BOX MNT SCKT datasheet.pdf
RES 5.49K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 385V SNAP datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 8P8C SHIELDED datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 14AWG SLATE 100' datasheet.pdf
CAP CER 47PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
AB 6C 6#16S SKT PLUG datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 16V AXIAL datasheet.pdf