Stackpole Electronics Inc. RAVF164DJT5K10
RAVF164DJT5K10 picture photo
Mfg. Part Number
RAVF164DJT5K10
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 5.1K OHM 1206
Datasheet Download
RAVF164DJT5K10.pdf
Availability of RAVF164DJT5K10
QUANTITY
RAVF164DJT5K10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RAVF164DJT5K10
Internal Part NumberEIS-RAVF164DJT5K10
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)5.1k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RAVF164DJT5K10
Related LinksRAVF164, RAVF164DJT5K10 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RAVF164DJT5K10 Details Description
Related parts for RAVF164DJT5K10
IC ADC 12BIT SAMPLING HS 28-PLCC datasheet.pdf
EVALUATION MODULE FOR ADS7891 datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 1 OHM 25W datasheet.pdf
CONN D-SUB SAVER 15POS datasheet.pdf
IC 8BIT SHIFT REGISTER 16SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 25V X7R 1210 datasheet.pdf
DIODE ZENER 120V 3W DO204AL datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
ATTENUATOR 2 DB DC 4GHZ datasheet.pdf