Stackpole Electronics Inc. RAVF328RJT470R
RAVF328RJT470R picture photo
Mfg. Part Number
RAVF328RJT470R
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 470 OHM 1206
Datasheet Download
RAVF328RJT470R.pdf
Availability of RAVF328RJT470R
QUANTITY
RAVF328RJT470R Order Process
Ship out your order
Specifications of RAVF328RJT470R
Internal Part NumberEIS-RAVF328RJT470R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
Featured ProductRAVF Series Convex Termination Chip Resistor Array
PCN Part NumberGlobal Part Number 9/Aug/2010
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesRAVF
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)470
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins10
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RAVF328RJT470R
Related LinksRAVF328, RAVF328RJT470R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RAVF328RJT470R Details Description
Related parts for RAVF328RJT470R
CAP FILM 0.39UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
RES SMD 23.7KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 220MHZ 8SO datasheet.pdf
CONN HEADER 10PS .100 DL R/A TIN datasheet.pdf
CAP CER 62PF 50V C0H AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 220 OHM 5% 60W datasheet.pdf
IC FPGA 328 I/O 575PBGA datasheet.pdf
RES 6.81 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf
508 TB SPRING CLAMP 45D datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 10V X7R 0805 datasheet.pdf