Stackpole Electronics Inc. RAVF328RJT56R0
RAVF328RJT56R0 picture photo
Mfg. Part Number
RAVF328RJT56R0
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 56 OHM 1206
Datasheet Download
RAVF328RJT56R0.pdf
Availability of RAVF328RJT56R0
QUANTITY
RAVF328RJT56R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RAVF328RJT56R0
Internal Part NumberEIS-RAVF328RJT56R0
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)56
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins10
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RAVF328RJT56R0
Related LinksRAVF328, RAVF328RJT56R0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RAVF328RJT56R0 Details Description
Related parts for RAVF328RJT56R0
RES SMD 59 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC SMC datasheet.pdf
TERM BLOCK 5.08MM 16POS OR datasheet.pdf
IDC CABLE - HSR30H/AE30G/HPL30H datasheet.pdf
RES SMD 3.83K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 17POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC INC KEY OS 3KW datasheet.pdf
LED 9MM RED PMI 24V W GASKET datasheet.pdf
RES 1.8K OHM 1/4W .25% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf