| Internal Part Number | EIS-RB63-1TB1BB | |
| Featured Product | Customize Your Enclosure | |
| Standard Package | 1 | |
| Category | Boxes, Enclosures, Racks | |
| Family | Boxes | |
| Series | RB | |
| Container Type | Box | |
| Size / Dimension | 6.300" L x 3.152" W (160.02mm x 80.06mm) | |
| Height | 3.350" (85.09mm) | |
| Area (L x W) | 19.9" (128cm) | |
| Design | Cover Included | |
| Material | Plastic, Polycarbonate | |
| Color | Black | |
| Thickness | 0.118" (3.00mm) | |