Sullins Connector Solutions RBA10DTBH
RBA10DTBH picture photo
Mfg. Part Number
RBA10DTBH
Brief Description
CONN EDGECARD 20POS R/A .125 SLD
Datasheet Download
RBA10DTBH.pdf
Availability of RBA10DTBH
QUANTITY
RBA10DTBH Order Process
Ship out your order
Specifications of RBA10DTBH
Internal Part NumberEIS-RBA10DTBH
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row10
Number of Positions20
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.125" (3.18mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
ColorGreen
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RBA10DTBH
Related LinksRBA1, RBA10DTBH Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RBA10DTBH Details Description
Related parts for RBA10DTBH
CONN HEADR BRKWAY .100 33POS STR datasheet.pdf
IC TXRX RS-232 W/SHTDWN 16TSSOP datasheet.pdf
CONN SMA JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 0.43A SOT-523 datasheet.pdf
CAP CER 180PF 100V 1% BP 0805 datasheet.pdf
POT SLIDE 10K OHM .1W 30MM datasheet.pdf
CABLE 16POS .100 JUMPER 16 INCH datasheet.pdf
INDICATOR 12MM FIXED BL 24V WIRE datasheet.pdf