Sullins Connector Solutions RBA28DTMH
RBA28DTMH picture photo
Mfg. Part Number
RBA28DTMH
Brief Description
CONN EDGECARD 56POS R/A .125 SLD
Datasheet Download
RBA28DTMH.pdf
Availability of RBA28DTMH
QUANTITY
RBA28DTMH Order Process
Ship out your order
Specifications of RBA28DTMH
Internal Part NumberEIS-RBA28DTMH
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row28
Number of Positions56
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.125" (3.18mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ColorGreen
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RBA28DTMH
Related LinksRBA2, RBA28DTMH Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RBA28DTMH Details Description
Related parts for RBA28DTMH
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 20POS 0.156 datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
IC 3-IN OR-AND GATE LP 6XSON datasheet.pdf
TVS DIODE 7.02VWM 12.71VC SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 102 TYPE A 20POS datasheet.pdf
CAP CER 10PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS .125" datasheet.pdf
MICRO 31C P 30" YEL FLOAT NI datasheet.pdf
CAP TRIM 1-36PF 750V SURF MOUNT datasheet.pdf